celen
10 بهمن 1401 - 22:37

هشدار رئیس کل دادگستری گیلان به شهرداری رشت/ عدم احیای تالاب عینک تا ۲ هفته آینده ترک فعل محسوب می‌شود

رئیس کل دادگستری گیلان با دستور به شهرداری در خصوص اقدامات لازم در راستای احیای تالاب عینک گفت: چنانچه شهرداری تا ۲ هفته، برای بهره‌برداری از تالاب عینک قراردادی را با شرکت آب منطقه‌ای گیلان به امضاء نرساند به جرم ترک فعل مورد پیگرد قانونی دستگاه قضا قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین حمزه خلیلی عصر امروز در سومین نشست ساماندهی و احیای تالاب عینک در سالن اجتماعات دادگستری استان گیلان با تاکید بر لزوم تسریع در روند تعیین تکلیف بهره‌برداری از تالاب عینک با لحاظ حفظ کاربری اظهار کرد: در مصوبه نشست قبلی مقرر شده بود، شهرداری برای بهره‌برداری از تالاب عینک قراردادی را با شرکت آب منطقه‌ای گیلان به امضاء برساند.

وی با دستور به شهرداری در خصوص اقدامات لازم در راستای احیای تالاب عینک گفت: چنانچه شهرداری تا ۲ هفته، برای بهره‌برداری از تالاب عینک قراردادی را با شرکت آب منطقه‌ای گیلان به امضاء نرساند به جرم ترک فعل مورد پیگرد قانونی دستگاه قضا قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با انتقاد از تداوم روند ساخت‌وساز‌های غیرمجاز در حاشیه‌ی تالاب عینک افزود: شهرداری ملزم است تا نسبت به این پدیده‌ نامیمون و غیرقانونی که ماهیت تالاب را تهدید می‌کند، اقدام کند.

خلیلی با انتقاد از اجرا نشدن مصوبه‌ی پیشین نشست ساماندهی تالاب عینک مبنی بر بهره‌گیری مناسب از آن با لحاظ حفظ کاربری و معیار‌های شرکت آب منطقه‌ای گیلان تصریح کرد: پیگیری‌های قضایی یک‌سال گذشته موجب شد تا روند صدور سند برای تالاب عینک به نام منابع طبیعی به نتیجه برسد و این شهرداری است که تاکنون برای بهره‌گیری مناسب از این سرمایه‌ی طبیعی کوتاهی کرده و روند بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در این تالاب را مسکوت گذاشته است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008692