celen
17 آذر 1401 - 19:09

صنعاء: برای شکست محاصره اقتصادی، گزینه نظامی روی میز است

معاون نخست وزیر یمن به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی هشدار داد و گفت برای شکست محاصره اقتصادی و محاصره فرودگاه‌ها و بندرهای یمن، گزینه نظامی بر روی میز است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جلال الرویشان» معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر یمن، شامگاه امروز (پنجشنبه)، تأکید کرد که با وجود آتش‌بس و وضعیت «نه جنگ، نه صلح»، اهداف ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در یمن همچنان به قوت خود باقی است.

الرویشان با بیان اینکه برای مقابله با این ائتلاف و باز پس گیری حقوق مردم یمن، همه گزینه‌ها بر روی میز است، به شبکه خبری «المسیره» گفت: «این گزینه‌ها برخاسته از این است که ملت یمن در وضعیت دفاع از خود قرار دارد.»

وی به ائتلاف متجاوز هشدار داد که برای شکست محاصره اقتصادی و محاصره فرودگاه‌ها و بندرهای یمن، گزینه نظامی بر روی میز است.»

معاون نخست وزیر یمن در پایان خاطر نشان کرد شکست ملت یمن از طریق محاصره و جنگ اقتصادی، رؤیایی غیر قابل تعبیر است و ائتلاف متجاوز باید از خواب بیدار شود.

 دولت نجات ملی یمن خواستار آتش‌بسی است که به صلح دائم در این کشور منجر شود؛ ولی ائتلاف سعودی با دستور آمریکا، در پی آتش‌بسی است که از آن برای تجدید قوا استفاده کند و هیچ عایدی برای مردم یمن نداشته باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 901915