celen
18 آذر 1401 - 13:13

آیت‌الله حسینی بوشهری: مراهی مردم با روحانیت عامل حفاظت از نظام اسلامی است

امام جمعه قم گفت: تا زمانی که روحانیت در کنار مردم و مردم در کنار روحانیت است هیچ ضربه ای به نظام اسلامی وارد نمی‌شود، کسانی که دل در گروه انقلاب دارند بدانند روحانیت پای کار است و تکه تکه می‌شود اما اجازه نمی‌دهد به نظام آسیبی برسد، در این شرایط سخت مردم و بسیجیان هم پای کار هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه انسان اگر نسبت به نتیجه اعمال خود آگاه شود سراغ گناه نمی‌رود، اظهار کرد: یکی از برکات ترک گناه احساس شخصیت و رضایت است، انسانی که دچار گناه است احساس شرمندگی می‌کند.

وی افزایش نعمت‌های الهی را از جمله برکات ترک گناه دانست و عنوان کرد: خداوند متعال آمرزنده است اما شرط آن توبه از گناه و ترک گناه است.

امام جمعه قم محبوبیت نزد خداوند متعال و روشن‌بینی را از جمله دیگر برکات ترک گناه برشمرد و گفت: انسان‌های تیزبین و برخوردار از نور الهی در خشت خام مسائلی را می‌بینند که دیگران در آینه نمی‌بییند، بر اساس آیات و روایات، انسانی که در مسیر ترک گناه قرار گیرد از چشم الهی برخوردار می‌شود و چیزهایی را می‌بیند که دیگران نمی‌بینند همانطور که امام خمینی(ره) قبل از اینکه نتیجه نهضت مشخص باشد گفتند انقلاب اسلامی پیروز می‌شود.

وی با بیان اینکه صبر بر تقوا به معنای دوری از گناه است، عنوان کرد: تحمل رسیدن به تقوا آسان‌تر از عذاب الهی در درگاه خداوند متعال است.

حسینی بوشهری با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: این مصیبت را محضر امام زمان(عج) و ارادتمندان اهل‌بیت(ع) تسلیت عرض می‌کنم، سخن گفتن در مورد این شخصیت راحت نیست.

وی ادامه داد: این بانوی بزرگوار در طول زندگی کوتاه خود درس‌های بزرگی برای جامعه دوران خود و دیگر جوامع بشری عرضه کردند، درس‌هایی در حوزه ایمان، اخلاص، ساده زیستی، ایثار و گذشت به ما آموختند یکی دیگر از درس های ایشان حفظ حجاب و عفاف است که امروز مورد نیاز جامعه است.

حسینی بوشهری گفت: افرادی که دم از اهل‌بیت(ع) می‌زنند باید بدانند که راه فاطمی، راه پاک زیستن، پاک زندگی کردن و حجاب و عفاف است، شبیه بیگانگان بودن و به ساز آن‌ها حرکت کردن دور از مکتب اهل‌بیت(ع) است، نمی‌شود کسی نام مسلمان را یدک بکشد اما راه و مسیر او راه و مسیر دیگری باشد.

نقشه اصلی دشمن سرداشتن چادر از سر زنان ایران اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بانوان باید توجه کنند که نقشه اساسی امروز دشمن این است که مأموریت رضا خان توسط عده‌ای دیگری در کشور اجرا شود و چادر از سر زنان برداشته شود و زنان با وضعیتی که دشمن پسند باشد در جامعه حاضر شوند که این برای جامعه ما ننگ است.

وی ولایت مداری را دیگر ویژگی حضرت زهرا(س) برشمرد و گفت: ما با الگوبرداری از حضرت زهرا(س)، برای پاسداری از این انقلاب که ریشه در مکتب اهل بیت(ع) دارد ولایت مداری خود را در گفتار و عمل به اثبات می‌رسانیم.

حسینی بوشهری از حوزه علمیه قم، مراجع تقلید، مردم رشید، فهیم و ولایت مدار قم برای حضور در تجمع میثاق با ولایت در فیضیه، مدارس علمیه و آستان مقدس یاد کرد و گفت: کسانی که دل در گروه انقلاب دارند بدانند روحانیت پای کار است و تکه تکه می‌شود اما اجازه نمی‌دهد به نظام اسلامی آسیبی برسد، در این شرایط سخت مردم و بسیجیان هم پای کار هستند.

حوزه خاستگاه انقلاب باقی خواهد ماند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حوزه خاستگاه انقلاب بوده و خاستگاه انقلاب باقی خواهد ماند، گفت: حکم تحریم تنباکو و فتوای میرزای شیرازی بزرگ یکی از اقدامات مرجعیت شیعه و روحانیت بود، روحانیت هر جا نیاز دیده که باید به صحنه بیاید به تیر استعمار توجهی نکرده و تاج و تخت شاهنشاهی برایش مهم نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن با شناخت دشمن در جریان تحریم تنباکو توطئه‌های خود را علیه روحانیت دنبال کرده است، اظهار کرد: امروز تمرکز خود را بر روحانیت و شخصیت والای انقلاب قرار داده‌اند چراکه می دانند تا زمانی که روحانیت در کنار مردم و مردم در کنار روحانیت است هیچ ضربه ای به نظام اسلامی وارد نمی‌شود، به دشمن اخطار می دهیم که آزموده را آزمودن خطاست روحانیت و رهبری را آزمایش نکنید وگرنه پاسخی کوبنده تر دریافت خواهید کرد.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: در تاریخ ثبت شده است که در 16 آذر سه نفر از دانشجویان استکبارستیز به شهادت رسیدند و نظام ستم شاهی این شهادت را رقم زدند، دانشجویان ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف حضور داشته‌اند، لانه جاسوسی را تسخیر کردند، در دفاع مقدس حضور داشتند، در تشکیل سپاه فعال بودند، امروز در تولید علم و فناوری برای کشور افتخار آفرین هستند و در جهاد سازندگی تلاش می‌کنند.

دشمن می‌خواهد دانشجو مروج مصرف گرایی باشد

وی ادامه داد: به صراحت عرض می‌کنم با همه شرایط به وجود آمده طیف وسیعی از دانشجویان در خط امام بودند و خواهند بود، دانشجویان با قامتی استوار در میدان هستند اما اگر احیانا کسی از این شاخصه‌های دانشجوی انقلاب اسلامی جدا شد و در زمین دشمن بازی کرد و خوشحالی کرد که رژیم صهیونیستی و آمریکا بسیجی و طلبه را شهید می کنند این فرد نمی تواند در جنبش دانشجویی ما حضوری فعال داشته باشد این فرد به حرکت دانشجویی پشت کرده است، این افراد باید بدانند دشمن استقلال کشور را هدف گرفته است و می خواهد دانشجویان مروج مصرف گرایی باشند و جامعه را به سمت مصرف گرایی هدایت کنند و تولید علم تعطیل شود.

پایان پیام/78023
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 902438